Blog

2020 yılı Kıdem Tazminatı Tavanı; kıdem tazminatı hak eden işçiye yapılacak ödemelerde üst sınır 6.730,15 TL'dir.

Kıdem tazminatı tavanı yazımızın konusunu oluşturmakta olup, “kıdem tazminatı tavanı nedir, ne kadar, nasıl hesaplanır, tavan miktarı aşılabilir m...

Maliye Bakanlığı 2018 yılı içinde, belirli tutarın üzerinde kredi kartı harcaması yapan kişileri tespit edip, onları görüşmeye çağırmaktadır. Bu kişilere; Gelir Vergisi beyanları, şirket ortağı iseler kâr payı alıp almadıkları sormaktadır. 


Mesleğimizde yaşadığımız angaryaları sadece TÜRMOB çözmek zorunda değil. Bu sorunlar Ticaret,Sanayi ve Esnaf odalarının sorunu. Yanımızda olmalılar. YMM Uğur BÜYÜKBALKAN Dile getirdi.

Son günlerde döviz kurlarındaki aşırı artış nedeniyle ekonomideki yaşanan sıkıntılar nedeniyle şirketlerin bankalardan aldıkları kredileri geri ödemelerinde zorluklar yaşaması nedeniyle Konkordato ilan etmeleri gündeme gelmiştir.

Konkordatonun ne olduğu ve süreçleri hak...

December 22, 2017

Muhasebe ve vergi ile ilgili konular sıklıkla girişimciler için hem karmaşık hem de sıkıcı olabilir. Ama unutmayın ki; sıkıcı veya karmaşık olması, vergi mükellefi olarak sorumluluğunuz olmadığı anlamına gelmemektedir.

Bu yazımızda, KDV 2 veya bilinen adıyla “2 No’lu KD...

Son günlerde SGK tarafından işverenlere, çalışanlara yönelik yaptırımlar yasallaşırken Mali Müşavirlerinde sorumlukları artmakta hatta cezalardan müteselsil sorumlu olmaktadırlar.

“Vergi Usul Kanunu’nun 359.maddesine göre sigortalıların ücretlerinin eksik gösterilmesi...

Ülkemizde sosyal güvenliğe ilişkin yükümlülükler yerine getirilmediği zaman yaptırım olarak genellikle idari para cezası uygulanıyor. 

Ancak bazı durumlarda işverenlerin ve sigortalıların dikkat etmesi gereken ve hapis cezası ile sonuçlanabilecek hususlar da var. Bu dur...

Please reload

© 2017 by BB Bilişim Ltd.şti. 

ugurbuyukbalkan_ifac_ymm_tmud_buyukbalkan
  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Google+ Icon
  • LinkedIn Clean