top of page

Uğur Büyükbalkan 

1958’de Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi’ni bitirdi. 1980 yılında mesleğe başladı. 2000 yılında mesleki  yeterlilik

sınavını kazanarak Yeminli Mali Müşavir oldu.

    Dernek ve Vakıf üyeliklerinin yanı sıra, 8 adet mesleki kitabı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makale ve köşe yazıları bulunmaktadır.

• 1990-1992 dönemlerinde Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği’nin (MMMB) Beyoğlu Şubesi Başkanlığı görevini yaptı.

1992 yılından 2000 yılına kadar Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Sekreterliği,  2000 yılından 2004’e kadar TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı olarak görevinde bulundu.

1996 yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK)’ne Denetleme Kurulu Üyesi olarak seçildi.

1998-2005 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK)’nde

Denetleme Kurulunda Başkanlık görevini sürdürdü.

Ayrıca,

• Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.,

• Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş.,

• BJK Beşiktaş Turizm İşletme ve Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.,

• Beşiktaş Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.,

• BJK Beşiktaş Eğlence ve Organizasyon Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.’de 2000 ve 2003 yılları arasında Denetleme Kurullarında görev yaptı.

• 2004-2013 Yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Meclis üyeliğine seçildikten sonra Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

Uğur Büyükbalkan'nın mesajı

İşletme finansal tablolarının geniş bir kesim tarafından kullanılıyor olması nedeniyle, gerek bu finansal tabloları hazırlayan, gerekse bu finansal tabloları denetleyen muhasebe uzmanlarının topluma karşı bir sosyal sorumluluğu da vardır.

 

Muhasebe uzmanı, finansal olayları kayıt altına alan, işletmeler hakkında finansal bilgi üreten, işletme ilgililerine rapor hazırlayan, bunları işletme stratejileri ve hedefleri doğrultusunda yorumlayan, müşavirlik hizmeti veren ve finansal tablo denetimi yapan kişidir.

 

Şahsım ve konusunda deneyimli kadromuzun yanı sıra çözüm ortaklarımızla birlikte yerli ve yabancı şirketlere hizmet vermekteyiz. Bizim için önemli olan şirketlerimizin ulusal ve uluslararası alanda rakipleri ile rekabet ederken doğru ve güvenilir bir kadronun varlığını yanlarında hissetmeleridir.

bottom of page